Головна Економіка і аграрна політика У листопаді ВВП виріс на 4% навіть попри блокаду кордону

У листопаді ВВП виріс на 4% навіть попри блокаду кордону

Минулого місяця навіть попри блокаду польськими перевізниками наземних пунктів пропуску для вантажних авто зростання ВВП порівняно з листопадом минулого року, склало близько 4% (±2%). У підсумку, за січень-листопад 2023 року зростання економіки оцінюється на рівні 5,5% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Про це повідомила перший віце-прем’єр – міністр економіки України Юлія Свириденко, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

«У листопаді 2023 року майже місячне блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону було основним негативним фактором для виробників-експортерів та виробників, залежних від імпортної сировини при доставці продукції автомобільним транспортом. Водночас робота українського морського коридору дозволила частково компенсувати втрати в економіці внаслідок блокади польсько-українського кордону. В першу чергу, цим скористались виробники аграрної і металургійної продукції, підприємства з видобування металевих руд та залізничні перевізники. За нашими оцінками, позитивні фактори у листопаді дещо переважили баланс впливу на ВВП і  у підсумку за попередніми оперативними оцінками Мінекономіки спостерігалося зростання ВВП на рівні 4%», – зазначила вона.

Також у листопаді уповільнилося зростання споживчих цін – до 0,5%, за даними Держстату (після 0,8% у попередньому місяці). Загалом річні темпи інфляції і далі сповільнювалися – з 5,3% у попередньому місяці до 5,1% у листопаді. Це навіть менше ніж в деяких країнах Євросоюзу. Так, за даними Євростату, у листопаді споживча інфляція в річному обчисленні в Чехії – 8%, Угорщині – 7,7%, Ісландії – 7,4%, Словаччині/Румунії – 6,9%, Польщі – 6,3%, Хорватії/Болгарії – 5,5%.

Перегляди: 4