Головна Тваринництво Молоковиробництво У лютому ціни на сире молоко в Україні залишалися стабільними

У лютому ціни на сире молоко в Україні залишалися стабільними

Падіння цін на молочному ринку ЄС на початку року обмежило попит на українську молочку, але вітчизняні експортери змогли зробити акцент на інших напрямах. Стабілізація світових цін в лютому також покращила ситуацію з попитом на внутрішньому ринку, а головне – поки що не спровокувала масових поставок молочного імпорту з ЄС.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «ІНФАГРО».

Головним фактором міцних цін на сире молоко в Україні була активність сироварів, які тримали в тонусі як первинний, так і вторинний ринок сировини.

Закупівельна вартість молока с/г підприємств у лютому знаходилась на середньому рівні 12 грн./кг без ПДВ. Сировина населення в середньому оцінювалась в 8,2 грн./кг.

Лютий став сьомим місяцем поспіль, коли відбулося зниження розрахункової маржі виробництва сирого молока. В звітному місяці показник опустився до рівня 12%. Попри знецінення зернових, вартість олійних на внутрішньому ринку України останні тижні постійно зростала, що тиснуло на показники розрахункової рентабельності. Стабільні ціни на сировину допомогли уникнути суттєвішого падіння.

На початку березня баланс попиту і пропозиції на ринку сирого молока поки що зберігається.

За оцінками Держстату, в січні в Україні було вироблено 456 тис. тонн молока сировини, що на 12,6% менше, ніж у січні минулого року. Відповідно за категоріями:

  • в сільгосппідприємствах вироблено 227 тис. тонн (- 6,6%)
  • в господарствах населення – 229 тис. тонн (- 17,.8%)

На 1 лютого 2023 року поголів’я корів в Україні оцінювалося у 1,3 млн., що на 13,5% нижче відповідної дати минулого року. Кількість корів в сільгосппідприємствах склала 0,4 млн. голів (- 8,4%).

Перегляди: 11