Головна Економіка і аграрна політика У парламенті зареєстровано законопроєкт «Про електронні аграрні розписки»

У парламенті зареєстровано законопроєкт «Про електронні аграрні розписки»

Верховна Рада України зареєструвала  проєкт закону  № 9266 «Про електронні аграрні розписки», основна мета якого –  запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

В міністерстві зазначили, що один з обмежуючих факторів для розвитку  аграрного  потенціалу в Україні –  відсутність доступних кредитів. Законопроектом пропонується  врегулювати електронні аграрні розписки як неемісійні цінні папери в електронній формі. При цьому законопроєкт не скасовує дію Закону України «Про аграрні розписки», а запроваджує поряд з традиційними паперовими розписками новий фінансовий інструмент кредитування.

Основні положення  законопроєкту:

  • Електронна аграрна розписка є самостійним предметом обігу на ринках капіталу, може бути об’єктом купівлі-продажу, джерелом прибутку. Тобто аграрна розписка є неемісійним цінним папером.  Електронні аграрні розписки будуть існувати у формі електронного документу в Реєстрі електронних аграрних розписок.
  • Законопроект розширює коло суб’єктів, які можуть видавати електронні аграрні розписки, за рахунок сільськогосподарських кооперативів.
  • Спрощення та здешевлення порядку видачі, обігу та припинення електронної аграрної розписки у порівнянні з традиційними паперовими.
  • Предметом застави може бути майбутній врожай, живі тварини, продукти  тваринного і рослинного походження, продукти  їхньої  первинної переробки.
  • Законопроєкт забезпечує надійність електронної аграрної розписки. Якщо у боржника відсутня застава за електронною аграрною розпискою, то кредитор може стягнути позику на підставі спеціальної виписки з Реєстру електронних аграрних розписок за рахунок іншого майна.

У міністерстві впевнені, що прийняття законопроєкту допоможе виробникам сільськогосподарської продукції отримати ширший доступ до кредитів, також збільшить коло кредиторів, здатних фінансувати агросектор.

Перегляди: 6