Головна Птахівництво У першій половині 2021 року імпорт курятини зріс на 18%

У першій половині 2021 року імпорт курятини зріс на 18%

За перше півріччя 2021 року в Україну було імпортовано 51 тис. тонн курятини, що на 18% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У вартісному виразі імпорт курятини становить майже $22 млн. Найбільшими постачальниками стали країни ЄС: Польща, Угорщина, Німеччина.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Українського клубу аграрного бізнесу.

Варто зазначити, що 97% імпорту м’яса птиці – це заморожені частини тушок і субпродукти, при цьому понад 73% складають обвалені частини тушок, які є дуже низько вартісними продуктами. Так, середня ціна імпорту такого м’яса птиці склала лише 0,43 $/кг. Для прикладу, середня ціна експорту української курятини становить 1,47 $/кг.

Схожа ситуація спостерігається і з свининою. Імпорт м’яса свиней за перше півріччя 2021 року зріс на 36% до 12,6 тис. тонн. Імпорт в основному надходив з Данії, Польщі та Нідерландів, де на підтримку фермерів і, зокрема, тваринництва виділяються значні обсяги дотацій.

Натомість в Україні продовжується подальше скорочення поголів’я в птахівництві та виробництва м’яса птиці. За даними Держстату, поголів’я птиці свійської на підприємствах станом на 1 липня  2021 року скоротилося на 5,8% – до 114 млн. голів, виробництво м’яса птиці за перших шість місяців скоротилось на 5,4% та склало 583,6 тис. тонн у забійній масі.

За словами генерального директора УКАБ Романа Сластьона, імпортозалежність по тваринницькій продукції зростає на фоні збитковості вітчизняного тваринництва та відсутності належної державної підтримки.

«В країнах ЄС виробництво та експорт мають значні державні дотації та преференції.  Що ж пропонує наш уряд? Обкласти додатковими податками тваринницькі комплекси. Спочатку птахівництво, що вже відображено в сумнозвісному законопроєкті №5600, і вже почали говорити про свинарство і ВРХ. Такі ініціативи однозначно призведуть до негативних наслідків в галузі, подорожчання тваринницької продукції для споживачів та подальшого росту імпорту в Україну», – зауважив Роман Сластьон.