Головна Зберігання У Вінниці відбулася перша в Україні практична конференція на діючому елеваторі

У Вінниці відбулася перша в Україні практична конференція на діючому елеваторі

Компанія «ПроАгро Груп» разом з генеральним партнером – «Епіцентр Агро» провели у Вінниці на місцевому елеваторі агрохолдингу практичну конференцію Grain Storage Forum ELEVATOR 2021 SMART, яка стала черговою знаковою подією на вітчизняному ринку зернозберігання.

Практична конференція – новий формат зібрання фахівців елеваторної галузі, яким «ПроАгро Груп» доповнила свої щорічні масштабні форуми для елеваторників, які є не лише наймасовішими, але й найбільш представницькими в Україні. В роботі останнього Grain Storage Forum ELEVATOR 2021, що відбувся у травні цього року в Києві,  взяли участь понад 1000 учасників і гостей. Тоді в рамках кількох конференцій, що працювали одночасно, відбулися дискусії не тільки з питань зернозберігання, а й суміжних галузей – зернової логістики й трейдингу, переробки зерна, фінансових і юридичних аспектів, які були, за оцінками самих учасників, вкрай змістовними і фаховими.

Проведення практичної SMART-конференції викликала озвучена елеваторниками потреба у більш, так би мовити, «спеціалізованому» й адресному заході, при чому не у столиці, а в максимально наближеній до них локації, де можна не лише обговорити актуальні питання й нагальні проблеми галузі, а й на прикладі конкретного підприємства отримати конкретні відповіді, а також наочно побачити технологічні й організаційні рішення.

Вінницький елеватор «Епіцентр Агро» як місце проведення такої конференції підійшов якнайкраще. На днях було завершене будівництво третьої черги цього підприємства, тож учасники конференції одночасно стали й гостями на її презентації й запуску в роботу. Добудований за півтора року елеватор збільшив потужності одночасного зберігання у понад два рази – на 207 тис. тонн, до 375 тис. тонн. Наразі підприємство стало не лише провідним в елеваторній мережі агрохолдингу й у Вінницькій області, але й найбільшим лінійним елеватором на Правобережжі України, зайнявши п’яту позицію в рейтингу найбільших вітчизняних підприємств зернозберігання. Елеватор оснащено найсучаснішим технологічним обладнанням провідних виробників, він може одночасно приймати три різні види зерна на трьох точках приймання з автотранспорту і відвантажувати з двох точок відвантаження на автомобільний і ще з двох – на залізничний транспорт, формуючи по два маршрутні состави щодоби.

З добудовою Вінницького елеватора агрохолдинг «Епіцентр Агро» збільшив власні потужності одночасного зберігання зерна до 1,5 млн. тонн, і за три роки не просто увійшов, а буквально увірвався в першу п’ятірку вітчизняних компаній з найбільшими обсягами такого зберігання. Більше того – компанія наразі веде будівництво ще чотирьох елеваторних комплексів на Хмельниччині, тож на її прикладі можна вивчати сьогодення розбудови елеваторної інфраструктури в Україні й переймати досвід розв’язання всіх проблемних питань, пов’язаних як з самим будівництвом, так і з вибором технологічного обладнання, організацією виробництва, підготовкою персоналу тощо.

«Ми з агрохолдингом «Епіцентр Агро» перші і вперше в Україні проводимо такий формат ділової зустрічі для елеваторників – практичну конференцію на діючому підприємстві. Тож у нас всіх є можливість не лише обговорити важливі для ринку питання, а й ознайомитися з роботою цього конкретного виробництва, на якому є на що подивитись і є що почерпнути для власної роботи. Впевнений, що поєднання таких можливостей разом з можливістю спілкування з керівництвом елеваторного напрямку «Епіцентр Агро» і, звісно, спілкування між собою у тісному колі фахівців принесе усім максимальну користь», – сказав на відкритті конференції виконавчий директор «ПроАгро Груп» Олег Клименко.

Сама конференція складалася з трьох діалогових панелей. Перша з них була присвячена шляхам підвищення ефективності елеваторного виробництва. З одного боку, про підвищення ефективності йдеться на кожному зібранні елеваторників, а з іншого – ця тема невичерпна, оскільки у кожного є власне бачення цих шляхів, своє визначення пріоритетів, свій досвід, який постійно доповнюється. Саме про свої шляхи і досвід впродовж цієї панелі присутнім розповіли директор Вінницького елеватора «Епіцентр Агро» Сергій Ковальчук, інженер проєктів компанії «Хімлаборреактив» Андрій Кузьменко, керівник служби управління елеваторами компанії ViOil Євгеній Домерат, директор елеваторної компанії «Кусто Агро» Ліна Веремій, директор компанії «Греко Груп» Іван Корженко, директор компанії «СОЖАМ Україна» Михайло Косюхно. Підсумовуючи сказане спікерами, модератор панелі, директор Білозаводського елеватору Сергій Щербань зауважив, що складові ефективності постійно змінюються. Якщо зараз бюджетоутворюючою послугою для елеваторів є сушіння зерна, з огляду на що підприємства купують більш потужні й економічні сушарки, переобладнують їх з газу на більш дешеві й доступні види альтернативного палива, то за кільки років з розвитком ринку зернопереробки такою послугою стане зберігання.

«Україна перероблятиме більше зерна, отже збільшиться й потреба в його довгостроковому зберіганні. А це питання забезпечення сталих показників якості продукції протягом тривалого часу і розставлення нових пріоритетів елеваторного виробництва», – зауважив Сергій Шербань.

Питанням найближчого майбутнього елеваторної галузі, розбудови зернової інфраструктури, новим трендам ринку була присвячена друга діалогова панель конференції.  Її спікерами стали керівник центрального офісу й заступник керівника елеваторного напрямку «Епіцентр Агро» Світлана Нікітюк, голова правління польської компанії-виробника елеваторного обладнання FEERUM Януш Даніель, генеральний директор «TORNUM Україна» Олександр Холод, керівник департаменту елеваторного бізнесу «Астарта-Київ» Олексій Веровчук. На переконання виступаючих, елеваторна галузь в Україні динамічно розвиватиметься й надалі, оскільки вдосконалення агротехнологій й збільшення врожаїв потребуватиме подальшої розбудови зернової інфраструктури. Але потреба буде не стільки в нарощуванні обсягів зберігання, скільки в побудові високотехнологічних зерносховищ. 

«Сьогодні часто люди перекривають дороги до елеваторів. Вантажні авто, що доставляють зерно, руйнують асфальтове покриття, зерновий пил, що летить з сепараторів і сушарок, засмічує середовище й заважає вільно дихати. То ж дедалі більш актуальною буде потреба в підприємствах, які «нетоксичні»до людського оточення й довкілля, а це зовсім інший рівень вимог до елеваторного обладнання й технологій», – зазначив заступник директора компанії «НІБУЛОН» Сергій Калкутін.  

Зі свого боку керуючий компанії CONVEX International Павло Головенко зазначив, що поточний рівень розвитку елеваторних потужностей в Україні ще 10-15 років тому виявлявся недосяжним.

«Тоді ми возили елеваторників з України в європейські країни вивчати їх досвід. А тепер вже тамошні спеціалісти просяться в Україну, оскільки в низці як технічних, так й технологічних питань українські підприємства рухаються попереду всієї Європи» – наголосив він.

Третя панель конференції відбулася після екскурсії учасників конференції Вінницьким елеватором і ознайомленням з його технічним оснащенням й технологічними рішеннями. По завершенню цієї частини програми керівники елеваторів «Епіцентр Агро» з Вінниччини, Хмельниччини, Київщини розповіли про роботу своїх підприємств, досвід будівництва й реконструкції, підвищення продуктивності, підготовки кадрів, відповіли на запитання учасників конференції. Заплановані також були оглядові польоти над Вінницьким елеватором на повітряній кулі, але, на жаль, вітряна погода не дозволила це зробити.

Втім, вражень й від пішого знайомства з підприємством, й від обговорень під час діалогових панелей присутнім, здається, цілком вистачило. Задоволені були й господарі, представники «Епіцентр Агро»

«Ми вдячні всім учасникам конференції – більше трьохсот людей стали гостями нашого Вінницького елеватора. Це дійсно перша елеваторна конференція в Україні, що пройшла на діючому елеваторі – адже саме в цей час ми продовжували приймати й доробляти зерно, і переймалися з того, як все пройде. Але все пройшло добре, і ми задоволені. Задоволені тим, що засвідчили: «Епіцентр Агро» – це відкрита компанія. Ми визнаємо, що в нашій роботі є не лише самі здобутки, а й недоліки, але їх нема тільки в тих, хто нічого не робить. Впевнена, що саме такий відкритий формат спілкування, обміну ідеями і досвідом – це те, що допомагатиме нам й усій зерновій галузі країни рухатися вперед», – підсумувала керівник центрального офісу й заступник керівника елеваторного напрямку «Епіцентр Агро» Світлана Нікітюк.

Компанія «ПроАгро Груп» теж дякує всім учасникам конференції, а також партнерам, які допомогли її провести – окрім Генерального партнера агрохолдинга «Епіцентр Агро» це Головний технологічний партнер польська компанія FEERUM, Офіційні партнери – компанії CONVEX International, «TORNUM Україна», «Греко Груп», «СОЖАМ Україна», «Хімлаборреактив». Також наша подяка Спеціальним партнерам конференції – компаніям «RIELA Україна», TEFF,  ViOil, KODA, ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів», Buhler, й медіа-партнерам, серед яких провідні вітчизняні аграрні мас-медіа.

Надалі у організаторів Grain Storage Forum ELEVATOR 2021 SMART великі й амбітні плани. Агрохолдинг «Епіцентр Агро» надалі розвиватиме Вінницький елеватор як регіональний зерновий хаб, поєднавши на ньому комерційні інтереси фермерів з усього регіону та міжнародних трейдерів, де власники й покупці зерна зможуть укладати угоди про продаж продукції. А компанія «ПроАгро Груп» найближчим часом продовжить організацію практичних конференцій – у нас в планах їх проведення на одному з зернопереробних підприємств, а також на  морському терміналі – якому, дізнаєтесь згодом. Тож слідкуйте за анонсами! 

Перегляди: 2