Головна Війна проти України Україна має вимагати повної заборони торгівлі РФ через Азовське й Чорне моря

Україна має вимагати повної заборони торгівлі РФ через Азовське й Чорне моря

Санкції, введені проти Росії, працюють повільно, їх запроваджують поетапно, тому для удару по її економіці потрібно також завдати удару по її логістиці і, зокрема, морській торгівлі.

Як передає «ПроАгро Груп», про це пише інтернет-видання ЦТС.

«Щоб відбити бажання вести загарбницьку війну, має бути порушена економіка країни-агресора, ланцюги постачань і торгівлі. Одна з ключових ролей у цьому саме логістики, зокрема морського транспорту. Адже Росія різними способами намагається обходити санкції, і реакцією на такі дії має бути прийняття нових заборон, або ж установлення дзеркальних правил щодо роботи портів і судноплавства РФ – таких самих, що діють для України – контроль і перевірки всіх суден, принаймні в Чорному морі”, – пише портал.

За даними видання, торік РФ наростила перевалку вантажів на 0,7%, в Азово-Чорноморському басейні – на 2,7%. Україна за 2022 рік втратила приблизно 60% вантажопотоку, якщо порівнювати з 2021-м.

«В ідеалі, якби завтра ми вимкнули Росію в усіх напрямках – від фінансового і банківського секторів до заборони торгівлі, і вони залишилися на своїх болотах самостійно – це був би для них дуже потужний удар», – цитує сайт спеціальну представницю Міністерства закордонних справ України з питань санкційної політики Олександру Василенко.

Вона вважає, що Україна прямує в бік вимоги повністю заборонити використання російського прапора і перевезення російських товарів під прапорами інших країн. Такий хід має позбавити Росію можливості транспортувати і страхувати вантажі.

Перегляди: 4