Головна Логістика Україна планує збільшити пропускну спроможність Дунайського кластера до 30 млн. тонн

Україна планує збільшити пропускну спроможність Дунайського кластера до 30 млн. тонн

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури планує збільшити пропускну спроможність Дунайського портового кластера до 30 млн тонн на рік.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Укрінформ».

«За час війни порти «Ізмаїл», «Рені» та «Усть-Дунайськ» збільшили вантажопотік утричі. Кластер залишатиметься важливим транспортним коридором для вантажних суден, оскільки забезпечує пряме водне сполучення з країнами ЄС. Наша мета – досягти пропускної здатності 30 млн. тонн на рік та забезпечити можливості заходу в порти Дунайського кластера суден з більшою вантажопідйомністю», – зазначили в агентстві.

В агентстві нагадали, що відновлення роботи та модернізація всієї мережі українських портів є особливо важливими після руйнування Каховської дамби. Передусім планується відновити роботу Херсонського порту, судноплавство на річці Дніпро, розмінувати Чорне море та Дніпро, а також відродити суднобудування на півдні країни.

Торік через порти Ізмаїлу, Рені та Усть-Дунайська пройшло понад 16 млн. тонн  вантажів. Цього року планується обробити щонайменше 20 млн. тонн. Порти мають потенціал для збільшення потужностей перевалки, але потреба в інвестиціях становить не менше $120 млн.

Упродовж січня – травня 2023 року порти Дунайського кластера обробили рекордний обсяг вантажів – 11,5 млн. тонн.

Перегляди: 4