Головна Економіка і аграрна політика Україна робить усе можливе для пролонгації дії «зернового коридору»

Україна робить усе можливе для пролонгації дії «зернового коридору»

Україна робить усе можливе для пролонгації дії «зернової угоди» та проводить перемовини з партнерами ООН та Туреччиною з тим. Про це розповів перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

«Усі розуміють важливість для світової продовольчої безпеки роботи «зернового коридору». Ми вживаємо усі можливі заходи для продовження його роботи. Очікуємо, що у 20-х числах березня, коли закінчується чинна зернова угода, спільно з партнерами буде прийнято консенсусне рішення щодо її продовження. Перемовини тривають», – повідомив Тарас Висоцький.

Він зазначив, що через складність прогнозування відправлень з портів після 20 березня спостерігається певне зниження цін на українське збіжжя.

«Зазвичай всі ринки зернових та олійних культур корелюються між собою. Тому аналогічна тенденція щодо зниження ціни також спостерігається щодо пшениці, ячменю і частково олійних культур. Така ситуація спостерігалась і восени, коли стояло питання продовження попередньої зернової угоди. Сподіваємось, що після чіткого сигналу про продовження її роботи буде чітке планування морських відправлень і ціна стабілізується», – сказав перший заступник міністра.

За його словами, наразі зберігається черга суден на проходження Босфору через саботаж російських інспекторів. В середньому за добу проходить 2,5 судна. Така затримка спричиняє додаткові витрати для українського АПК.

Також Тарас Висоцький наголосив на важливості розширення географії портів, які беруть участь у «зерновій ініціативі». Зокрема, йдеться про Миколаївський порт, який до війни був одним з найбільших за обсягами відправлень сільськогосподарської продукції. Крім того, важливим для аграріїв є і розширення номенклатури експорту.

Перегляди: 3