Головна Економіка і аграрна політика Україна узгодила з Туреччиною кроки щодо ратифікації угоди про ЗВТ

Україна узгодила з Туреччиною кроки щодо ратифікації угоди про ЗВТ

Україна готова вжити необхідних заходів для ратифікації Угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Туреччиною, підписаної 3 лютого 2022 року.

Про це повідомила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко під час телефонної розмови з міністром торгівлі Туреччини Омером Болатом, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Економічну правду».

«Я запевнила, що Україна готова вжити необхідних кроків для ратифікації угоди про вільну торгівлю між нашими країнами та почати переговори щодо перегляду документа у 2024 році», – написала Свириденко у твіттері після спілкування з турецьким колегою.

У жовтні минулого року Свириденко зазначала, що у зв’язку зі зміною ситуації в Україні тривають переговори з Туреччиною щодо встановлення перехідного періоду для окремих галузей виробництва, зокрема, легкої промисловості. За її словами, очікувалося, що в грудні-2022 – січні-2023 додаткові домовленості буде досягнуто, що відкриє дорогу до ратифікації угоди в парламентах обох країн.

Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Туреччиною була парафована 3 лютого 2022 року прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем і міністром торгівлі Туреччини Мехметом Мушем. Угода набуде чинності після ратифікації її парламентами обох країн та обміну ратифікаційними грамотами.

Перегляди: 5