Головна Економіка і аграрна політика Україна закликає ЄС надати компенсації українським агровиробникам

Україна закликає ЄС надати компенсації українським агровиробникам

Український уряд закликає польських колег зняти заборону на імпорт вітчизняної агропродукції, а з боку ЄС створити компенсаційний механізм для українських фермерів, які постраждали від обмежень експорту.

Про це написала перший віце-прем’єр – міністр економіки України Юлія Свириденко у своєму Twitter, передає «ПроАгро Груп».

«Закликаємо польських колег пам’ятати про принцип партнерства. Блокування українського зерна на кордоні ЄС є неприпустимим. Російська агресія створює реальну загрозу для наших аграріїв – знищення портів і зернових елеваторів, блокада Чорного моря роблять роботу фермерів складною та небезпечною», – написала Юлія Свириденко.

Вона підкреслила, що польські урядовці говорять, що діють «не проти українців», а «на користь польських фермерів». Так, за словами Юлії Свириденко, в першу чергу для українських фермерів кордони мають бути відкритими. Адже зараз росія намагається знищити український агросектор, щоб послабити нашу обороноздатність. Тож відкритий  кордон і вільна торгівля для української агропродукції означає безпеку всього ЄС, зокрема і польських аграріїв.

«Партнерство України та Польщі не має бути вибірковим. Головним пріоритетом має бути безпека, навіть в умовах інтенсивної передвиборчої кампанії в демократичному суспільстві», – підкреслила Юлія Свириденко.

Міністр додала, що уряд України закликає ЄС створити компенсаційний механізм для українських фермерів, які постраждали від експортних обмежень.

Перегляди: 2