Головна Економіка і аграрна політика Україна залишається ключовим поставщиком зерна нужденним країнам Африки

Україна залишається ключовим поставщиком зерна нужденним країнам Африки

Завдяки продовольчій ініціативі Grain from Ukraine Україна попри війну зможе наблизитися до довоєнних показників експорту пшениці в такі нужденні країни як Ефіопія, Кенія та Ємен.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

За 9 місяців маркетингового року Україна вже відправила 293,3 тис. тонн пшениці до Ефіопії, що покриває 20% імпортних потреб країни в цій культурі. Річна потреба становить 1,5 млн. тонн (дані USDA). До війни показник відправок української с/г продукції у цю країну  становив 35% їх закупівель. 

На 13% (283 тис. тонн) за сезон Україна змогла покрити імпортні потреби Кенії. Цей показник є близьким до довоєнного: тоді наша країна забезпечила Кенію на 16% від її потреб. Щорічно, аби прогодуватися, їм необхідно завозити 2,2 млн тонн пшениці.

На жаль, через війну росії проти України найменше наразі вдалося покрити імпортні потреби Ємену: лише 216,1 тис тонн із 3,8 млн тонн необхідних, що становить тільки 6%. У попередньому сезоні Україна відправила туди 700 тис. тонн, покривши потреби Ємену на 20%. Однак завдяки міжнародним партнерам, які долучаються до програми Grain from Ukraine, Україна ще має шанси наблизитися до довоєнних показників  і попередити голод у цій нужденній країні.

«Загалом до нужденних країн (Ефіопія, Сомалі, Судан, Ємен тощо) за час роботи «зернового коридору» було відправлено майже 1 млн тонн пшениці. А до Африки за цей же період поїхало понад 3 млн тонн української агропродукції. У рамках продовольчих гуманітарних програм ООН та Grain from Ukraine до країн, які потребують української с/г продукції, відправлено 525,8 тис. тонн збіжжя», – зазначили в міністерстві.

Як повідомлялося, днями в рамках ініціативи Grain from Ukraine  з порту «Чорноморськ» відбуло гуманітарне судно з 30 тис. тонн пшениці до Ємену.

Перегляди: 11