Головна Економіка і аграрна політика Українське представництво ФАО зриває організацію міжнародної допомоги

Українське представництво ФАО зриває організацію міжнародної допомоги

Міністерство аграрної політики та продовольства, Український клуб аграрного бізнесу та Всеукраїнська аграрна рада висловлюють своє незадоволення роботою представництва Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні. Про це повідомляє «ПроАгро Груп»  з посиланням на інформацію міністерства.

ФАО не виконує, виконує не повністю або виконує невчасно деякі з міжнародних проєктів допомоги постраждалим від війни регіонам. До прикладу,  на початку березня 2024 року організація пообіцяла надати українським малим та середнім фермерським господарствам та сільгоспвиробникам насіння ярої пшениці для весняної посівної. Прийом заявок тривав до 10 березня 2024 року. Однак на сьогодні фермери не отримали обіцяного насіння, тоді як посівна кампанія ярої пшениці вже активно триває у більшості регіонів. Отже, актуальність даного проєкту стрімко падає.

Так само викликає питання проєкт з надання насіння соняшнику і сої, прийом заявок на участь в якому триває до 24 березня. Оскільки точної дати роздачі насіння немає, фермери не мають змоги планувати посівну і не можуть розраховувати на цю допомогу. А сіяти сою і соняшник українські фермери починають вже у квітні.

Також викликає питання ще один проєкт від ФАО – підтримка фермерів модульними зерносховищами місткістю 300, 500 та 1000 тонн. Для отримання зерносховищ фермери мали зареєструватись до 21 січня 2024 року. З того часу Мінагрополітики отримує скарги від фермерів, оскільки зерносховища вони досі не отримали, також ФАО відмовляється надати інформацію щодо термінів виконання обіцяних поставок.

Мінагрополітики звернулося до центрального офісу ФАО з проханням звернути увагу на суттєві проблеми в організації роботи в Україні цієї структури. Ми будемо вдячні за вчасно надану допомогу українським аграріям, оскільки в сільському господарстві важливе дотримання  агротехнічних термінів.

Перегляди: 48