Головна Новини Ринок України Українські аграрії вже підлаштовують підходи вирощування під норми ЄС

Українські аграрії вже підлаштовують підходи вирощування під норми ЄС

Україна має статус кандидата на членство в Євросоюзі, і хоча точна дата вступу невідома, українцям вже не завадить готуватись до умов роботи на європейському ринку, щоб скласти гідну конкуренцію місцевим виробникам.

За словами директора департаменту зовнішньоекономічної діяльності Групи «Агротрейд» Андрія Бута, найголовнішим плюсом від членства в ЄС для українських аграріїв буде значно спрощена логістика, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на прес-службу компанії.

«Якщо це буде єдиний ринок, то не буде кордонів, а отже не буде черг на митницях. Наразі ж виробники, які вивозять зерно автомобільним транспортом, мають проходити весь процес перетину кордонів двох країн, що суттєво ускладнює та уповільнює процес», — зазначив Бут.

Він зауважив, що українські аграрії вже давно не чекають і вже зараз підлаштовують підходи вирощування під європейські норми. Наприклад, в Україні майже ніхто не використовує заборонені в ЄС хімікати, тож, українське зерно і сьогодні регулярно поставляється на європейський ринок. Й, якщо після вступу до ЄС аграріям доведеться впровадити зміни в процес виробництва, то вони не будуть суттєвими.

В «Агротрейді» підкреслили, що вже давно працює за європейськими стандартами, адже продукція компанії поставляється в десятки країн світу, зокрема й, у Європу. Особливо це стосується органічного виробництва, вимоги до якого особливо вибагливі. Також цього року компанія пройшла процес сертифікації сої та ріпаку, щоб мати змогу експортувати свою продукцію на європейський ринок.

Перегляди: 3