Головна Економіка і аграрна політика Українські фермери привезли на кордон з Польщею розстріляну сільгосптехніку

Українські фермери привезли на кордон з Польщею розстріляну сільгосптехніку

Українські фермери привезли сільськогосподарську техніку, пошкоджену або знищену російськими загарбниками, на кордон з Польщею. Від сьогодні вона буде розміщена на пункті пропуску «Краківець-Корчова», повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Мінагрополітики.

Таким чином українські аграрії хочуть показати польським протестувальникам, в яких умовах зараз працюють фермери в Україні.

Серед розстріляної аграрної техніки є трактори, обприскувач, вантажівка ГАЗ-53 і комбайни з деокупованих територій Херсонської області. Наприклад, трактор К-701 наданий підприємством, яке знаходиться на території Білозерської селищної громади. Господарство було в окупації з березня по листопад 2022 року. Окупанти знищили фактично всю техніку, вкрали врожай. Від ворожих обстрілів на території підприємства залишились лише руїни та воронки від снарядів. Прямі збитки цього підприємства склали близько 5 млн. євро.

Українські фермери наголошують, що борються за врожай ціною свого життя. У 2023 році лише в Херсонській області, на деокупованих територіях, на російських мінах підірвалось 20 аграріїв, п’ятеро загинули.

Загалом український аграрний сектор за два роки повномасштабної війни  зазнав понад $80 млрд. прямих збитків і втрат. Такі дані подає Світовий банк у звіті про оцінки збитків і потреб на відновлення України (RDNA3). Найбільшою категорією збитків є пошкоджена та знищена сільськогосподарська техніка на $5,8 млрд.

Завдану шкоду від викрадення або знищення вже виробленої сільськогосподарської продукції експерти оцінюють у $1,97 млрд., збитки через пошкодження зерносховищ – $1,8 млрд., збитки, завдані багаторічним насадженням, – $398 млн., тваринництву – $254 млн., аквакультурі та рибальству – $35 млн.

Розстріляна сільгосптехніка перебуватиме на кордоні до кінця березня. Але чи вплине ця експозиція на кордоні на сумління польських фермерів, блокуючих вантажні перевезення, ніякої впевненості немає.

Перегляди: 1