Головна Новини Ринок України Українські садівники почали відвантажувати перші партії абрикосів

Українські садівники почали відвантажувати перші партії абрикосів

На поточному тижні українські виробники почали пропонувати до продажу перші в цьому сезоні партії абрикосів.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на EastFruit. 

Врожай абрикосів в Україні поточного року буде найнижчим за останні 5 років. Багато садівників повідомляють про втрату врожаю в цьому сегменті від 50% до 80%. Однак поки що на цінах це ніяк не позначилося, виробники кажуть, що попит на їхню продукцію доволі низький, хоча ціни на перші партії абрикоса навіть нижчі, ніж торік.

Так, у поточному сезоні садівники почали продаж абрикоса в середньому на два тижні пізніше, ніж торік. Абрикос сьогодні пропонується до продажу невеликими партіями по 50-60 грн./кг, що в середньому на 33% дешевше, ніж на перші партії цих кісточкових роком раніше.

Своєю чергою, оптові компанії та роздрібні мережі сьогодні працюють здебільшого з імпортною продукцією, яка зараз пропонується на внутрішньому ринку у великій кількості. Місцеві абрикоси пропонуються в дуже маленькому обсязі, плоди, як правило, невеликого калібру і часто пошкоджені різними захворюваннями, що помітно скорочує термін їх реалізації. Тому багато роздрібних мереж цього сезону взагалі не розглядають українських фермерів як постачальників цих кісточкових, акцент робитиметься тільки на імпортну продукцію.

Перегляди: 5