Головна Ринок України Експорт/імпорт Український ринок пшениці відчуває цінове затишшя

Український ринок пшениці відчуває цінове затишшя

Український ринок пшениці відчуває цінове затишшя, оскільки ділова активність на світовому ринку знижується з 25 грудня й орієнтовно по 5 січня через новорічні “канікули”.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу ПУСК, створеного у рамках ВАР, передає «ПроАгро Груп».

«До кінця тижня умовні ціни за тонну пшениці будуть знаходитися у діапазоні $185-190 СРТ Дунай, $178-185 СРТ Одеса, $225-230 DAP Румунія. У грудні-січні ціни на фуражу пшеницю на умовах DAP Італія можуть становити $215-218. На січень трейдери законтрактували вже близько 1 млн. тонн української пшениці», – розповіли аналітики.

Багато української пшениці відвантажується до Азії.

«В цілому світовий ринок на підоймі і починає торгувати новим врожаєм. Китай активно скуповує продовольчу пшеницю в Австралії та Франції. В лютому-березні Франція може вже завершити експорт пшениці. Країни Азії, своєю чергою, розуміють, що наступного сезону можуть бути проблеми з погодою і краще мати запаси пшениці. Тому українська пшениця і надалі матиме попит в азійських країнах», – зазначили в аналітичному департаменті ПУСК.

Перегляди: 31