Головна Економіка і аграрна політика Уряд схвалив Стратегію розвитку рибної галузі до 2030 року

Уряд схвалив Стратегію розвитку рибної галузі до 2030 року

Збереження та збільшення чисельності водних біоресурсів, спрямованість на Європейський зелений курс та перезапуск галузі рибного господарства, що дасть поштовх для її розвитку. Це одні з основних цілей Стратегії розвитку галузі рибного господарства України на період до 2030 року, яку схвалив Кабінет Міністрів України.

Також уряд затвердив операційний план заходів з її реалізації у 2023—2025 роках, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

Стратегія передбачає створення умов для ефективного управління рибальством. Зокрема, сприяння відновленню зруйнованого майна та інфраструктури суб’єктів галузі, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф проти України.

Серед стратегічних цілей документа розвиток рибальства, аквакультури, рекреаційного рибальства, науки та освіти в цій галузі. Також передбачається вирішення недосконалості процедури отримання документів дозвільного характеру, відсутності системи простежуваності тощо.

Крім того, у стратегії враховано євроінтеграційні процеси. Йдеться про розширення регіонального співробітництва в рамках Спільного морського порядку денного для Чорного моря, розвиток співробітництва з іншими міжнародними регіональними рибогосподарськими організаціями. Відтак запланована імплементація актів ЄС для гармонізації законодавства з ціллю подальшого вступу України в Євросоюз.

Загалом же мета розроблення цієї стратегії – забезпечення сталого розвитку галузі рибного господарства України в умовах зміни клімату, збереження природних запасів водних біоресурсів, зменшення імпортозалежності галузі, дерегуляція ведення господарської діяльності та цифровізіція, а також створення умов для інвестиційного розвитку тощо.

Перегляди: 4