Головна Економіка і аграрна політика USAID АГРО співфінансує проєкт з модернізації меліоративних мереж

USAID АГРО співфінансує проєкт з модернізації меліоративних мереж

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) надасть понад 18 млн. гривень для одного проєкту з модернізації меліоративних систем організацій водокористувачів. Це вже четвертий субгрант від USAID АГРО, спрямований на відновлення зрошення в Україні, а загальна сума співфінансування складає 73,2 млн. гривень, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

Очікується, що кошти будуть спрямовані для відновлення або модернізацію існуючої меліоративної інфраструктури, але не будівництво нової мережі. Співфінансування від USAID АГРО зможе отримати організація водокористувачів (ОВК), що обслуговує не менше 200 га та відповідає наступним критеріям:

  • земельні ділянки членів ОВК  зареєстровані в Державному земельному кадастрі, а права на них зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • інформація про членів організації водокористувачів внесена до Державного аграрного реєстру відповідно до вимог законодавства;
  • відсутня заборгованість перед державною водогосподарською організацією за отримані послуги, пов’язані з забором води на полив за минулі роки.

Отримані від USAID АГРО кошти організація водокористувачів зможе інвестувати у:

  • модернізацію насосної станції, яка буде передана у власність організації водокористувачів з державної або комунальної власності;
  • придбання/заміну дощувальної техніки;
  • облаштування інфраструктури краплинного зрошення, поливу для тепличного комплексу або саду;
  • впровадження альтернативних джерел енергії для роботи насосної стації та дощувальної техніки, а також інші заходи.

Проєкт з модернізації зрошення буде реалізовуватися на підконтрольних територіях України, де наразі не ведуться бойові дії, і є потреба у відновленні або оптимізації меліоративної інфраструктури. Підтримка модернізації меліоративної інфраструктури має важливе значення, адже за оцінками експертів більше 85% досягнуло критичного рівня зношення.

Детальніше про умови конкурсу можна дізнатися за посиланням.

Програма USAID АГРО надає системну підтримку реформуванню сфери гідротехнічної меліорації в Україні. Сьогодні в Україні створено 31 організацію водокористувачів, які охоплюють понад 90 агровиробників. Завдяки модернізації меліоративної інфраструктури члени організації водокористувачів можуть збільшити врожайність в 2-3 рази на зрошуваних землях.

Перегляди: 27