Головна Економіка і аграрна політика USAID надасть насіння озимого ріпаку для фермерів шести областей

USAID надасть насіння озимого ріпаку для фермерів шести областей

Уряд США через Програму USAID АГРО у межах ініціативи AGRI-Україна безоплатно надасть українським агровиробникам 1,7 тис. посівних одиниць насіння озимого ріпаку.

Насіння бренду DEKALB від компанії Байєр вистачить орієнтовно для посіву 5,1 тис. гектарів олійної, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на повідомлення Мінагрополітки.

Участь у програмі зможуть взяти фермери з шести областей України – Донецької, Харківської, Сумської, Чернігівської, Запорізької, Херсонської (за винятком тимчасово окупованих територій). Учасники мають бути зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи – підприємці, та обробляти від 5 до 500 гектарів. Кожен учасник зможе отримати до 15 посівних одиниць насіння, залежно від площі землі в обробітку. Допомога націлена на області, де агровиробники найбільше постраждали внаслідок війни. Насіння допоможе їм отримати наступний врожай та продовжувати роботу. А отриманий дохід спрямувати на нагальні потреби господарств – відновлення та відбудову.

За підтримки Міністерства з аграрної політики та продовольства України реєстрація на отримання допомоги вже розпочалася в Державному аграрному реєстрі (ДАР) та триватиме до 18 серпня або до вичерпання планових обсягів допомоги. Заявки приймаються виключно через ДАР, у розділі «Доступні програми» – «Ріпак DEKALB. Програма USAID АГРО».

Надання насіння та інших критичних ресурсів для агровиробників є частиною масштабніших заходів Програми USAID АГРО у межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна. У 2022 році USAID започаткував Ініціативу у відповідь на загальносвітову продовольчу кризу, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної росією війни. Навесні 2023 року понад 8200 українських агровиробників вже отримали від USAID понад 6300 тонн добрив, а також насіння для посіву понад 48,3 тис. гектарів соняшника та 15 тис. гектарів кукурудзи. Наразі у ДАР триває реєстрація на отримання 12 тис. тонн мінеральних добрив для осінньої посівної. Ці заходи сприяють зміцненню усього аграрного сектору та допомагають зберегти його потенціал як одного з головних рушіїв зростання української економіки.

Перегляди: 4