Головна Рослинництво Зернові УЗ знизила мінімальний поріг цін на зерновози на ряді напрямків

УЗ знизила мінімальний поріг цін на зерновози на ряді напрямків

АТ «Укрзалізниця» знижує мінімальний рівень вартості вагона-зерновоза на «голландських аукціонах» у системі «Прозорро.Продажі» за рядом напрямків.

Про це йшлося під час наради із представниками зернового ринку 23 лютого, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Rail.insider.

Компанія проводила «голландські аукціони» з надання права користування зерновозами філії «Центр транспортної логістики» 17-го, а також 20–22 лютого. На них пропонувалися лоти на перевезення в напрямку морських портів (100 вагоновідправок) та вагоновідправки у внутрішньому сполученні і через прикордонні переходи (50 вагонів).

У понеділок, 20 лютого, розіграли 100% вагоновідправок у внутрішньому сполученні. Вартість зерновоза скоротилася до 1933 грн. Натомість у напрямку портів реалізували 80 зерновозів, середня вартість — 2805 грн./доба.  Проте 21 і 22 лютого вдалося розіграти лише 20% відправок у рухомому складі, що мав прямувати до портів, та майже всі зерновози для перевезень країною. Ціна становила 2838 і 2795 грн./доба відповідно. У внутрішньому сполученні вартість зерновозів скоротилася до 2084 (21 лютого реалізували 100% вагоновідправок) та 1870 грн/доба (22 лютого продали 80%).

«Це свідчить про те, що ціна в напрямку портів 2800 грн./доба вже не ринкова», — пояснив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

Тож в УЗ вирішили знизити мінімальну ціну на аукціонах з розіграшу вагоновідправок у напрямку портів до 1806 грн./доба. Така ж мінімальна ціна буде поширюватися на перевезення у внутрішньому сполученні.

 «І будемо дивитися, чи готовий ринок купити вагони ЦТЛ за такою вартістю», — зауважив представник УЗ.

Торги за новим принципом стартують вже завтра, 24 лютого. Такі ж проведуть у період 27 лютого–3 березня. Пропонуватиметься по 200 зерновозів на добу для перевезення вантажів у напрямку портів, а також у внутрішньому сполученні та до прикордонних переходів.

«Динаміка на ринку використання вагонів-зерновозів така: йде зниження вартості використання вагона. Уже середня ціна по ринку це 2000–1800 грн./доба. І цей процес триває», — наголосив Валерій Ткачов під час наради.

Окрім того, незабаром УЗ планує виставити на торги відправки у піввагонах з вартістю 312 грн./доба. Тоді як перевезення у зерновозах ЦТЛ на відстань до 300 км поки не користуються попитом.

Перегляди: 3