Головна Ринок України Експорт/імпорт УЗА стурбована необґрунтованими простоями суден в портах Одещини

УЗА стурбована необґрунтованими простоями суден в портах Одещини

Українська зернова асоціація занепокоєна повідомленнями учасників ринку зерна про необґрунтовану затримку завантажених зерном суден для експорту в портах «великої Одеси». Така затримка суден в портах завдає колосальних збитків українським аграріям та Державному бюджету країни, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію УЗА.

В асоціації зазначили, що кожен день затримки завантажених зерном суден в портах призводить до збитків на рівні $1-1,5 на тонні продукції на день. Якщо взяти для прикладу судно Handysize тоннажністю 50 тис. тонн, то втрати для експортера через затримку судна в порту коштують $50-75 тис. на день, які експортер вимушений виплачувати судновласнику. Окрім того, зростають витрати на страхування таких суден через перебування в українських портах.

УЗА переконана, що в умовах, коли експорт зерна та агропродукції забезпечує левову частку власних валютних надходжень країни та забезпечує значну частину збору податків до Державного бюджету, які власне Україна може витрачати на військові потреби, необґрунтована затримка суден в портах є злочином, який завдає збитків не тільки українським аграріям, але й державному бюджету, а відтак зменшує кошти на військові видатки.

Такі затримки суден в портах жодним чином не пов’язані з погодними умовами чи навігацією. УЗА закликає уряд втрутитись в ситуацію, спричинену посадовцями на регіональному рівні, припинити свавільну затримку суден та якнайшвидше розблокувати зерновий експорт.

Перегляди: 13