Головна Новини Ринок України В супермаркетах у червні подорожчали усі види м’яса

В супермаркетах у червні подорожчали усі види м’яса

Ціни на охолоджені свинячі напівфабрикати на полицях супермаркетів додали у середньому 2% протягом червня. Про таку зміну роздрібних цін на свинину повідомили в Асоціації «Свинарі України», передає «ПроАгро Груп».

За перший місяць літа ціни на свинину в мережах роздрібної торгівлі зросли на 3,4 грн./кг чи на 1,7% у середньому, свідчать підсумки червневого моніторингу цін супермаркетів аналітичного відділу АСУ. Так, якщо на початку місяця кілограм охолодженої свинини коштував 202,7 грн./кг, то у кінці червня його ціна зросла до 206,07 грн./кг, а середній показник за аналізований період склав 204,6 грн./кг, що на 1% вище за його травневий рівень.

«Найпомітніше подорожчала тазостегнова частина, ціна якої у кінці місяця становила 192,15 грн./кг, що на 4,6% чи 8,4 грн./кг вище ніж на його початку. Утім істотне коливання цін цього відрубу протягом травня та червня скоротило відрив між середньомісячними позначками до 1,3%. Крім цього, на 5,3 грн./кг (2,1%) зросла ціна ошийка, склавши 255,9 грн./кг у кінці місяця. Саме ця сезонно затребувана товарна позиція найвідчутніше подорожчала порівняно з її середньою травневою ціною: так, якщо місяцем раніше його ціна коливалася в межах 238-250 грн./кг, то на початку літа згаданий максимум став стартом для подальшого зростання. При цьому, і ціни, і темпи приросту інших преміальних частин (вирізка, корейка, стейк) помітно нижчі», – зауважили в АСУ.

За даними асоціації, у червні подорожчали також й інші видів м’яса. Так, середня ціна яловичини зросла на 3,6%, курячі грудинка та окорок додали 1,2% та 2,2%, відповідно, ціна індичатини зросла у середньому на 1,5%.

Перегляди: 5