Головна Війна проти України В Україні розробили проєкт «Мед мінних полів»

В Україні розробили проєкт «Мед мінних полів»

«Мед мінних полів» – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Урядовий портал».

Площа замінованих полів наразі сягнула 8 млн. га, з яких 6 млн. га розміщуються на окупованих територіях, 2 млн. га – на звільнених. Ідея проєкту «Мед мінних полів» проста і потужна: щоб уникнути контакту з мінами, дрони засівають заміноване сільськогосподарське поле спеціальною сумішшю медоносних трав. Після цього нектар збирають бджоли, яким також не страшні міни.

До проєкту долучились Міністерство закордонних справ України та найпотужніша агропромислова компанія України Kernel. Консультують та допомагають Державна служба з надзвичайних ситуацій, Dronarium Україна та Спілка пасічників України.

Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Українські дипломати братимуть мед мінних полів із собою на зустрічі та в міжнародні візити та даруватимуть його дипломатам та публічним особам у всьому світі.

«Цей проєкт дозволить МЗС привернути більшу увагу світу до проблеми російського замінування української землі та мобілізувати додаткові ресурси для її вирішення. Воєнна дипломатія використовує кожну можливість для досягнення результату. Всі креативні та технологічні засоби спрямовані на те, щоби посилити нашу комунікацію та швидше очистити українську землю від російських мін та боєприпасів», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Сила ідеї полягає ще в тому, що одночасно пропонується робоче рішення, щоб поля не простоювали і, разом з тим – наголошує на важливості розмінування наших територій. Це питання безпеки фермерів і людей, що працюють на землі, й важлива складова продовольчої безпеки України.

«Війна очима українського агро — це сотні тисяч гектарів мінних полів. Полів, які неможливо засіяти. Якщо бойові дії закінчаться сьогодні, аграріям знадобиться щонайменше 4 роки, аби досягти довоєнних показників вирощування культур. І це за найоптимістичнішими прогнозами. Щодня країна-агресор мінує, руйнує, ламає, знищує. А ми об’єднуємося, щоб продовжувати працювати, відновлювати потенціал, створювати можливості. Наша компанія з приємністю долучається до цього натхненного та життєствердного проєкту. Поки триває розмінування, ми передаємо частину ділянок, куди не може заїхати потужна агротехніка, в користування бджолярам. І в такий нестандартний спосіб ми засвідчуємо, що віримо у рідну землю та у її силу відновлення» – зазначила директор з комунікацій Kernel Катерина Співакова.

Цього року автори проєкту провели необхідні консультації з агрономами та ДСНС і підготовчі роботи з дронами, а також здійснили тестовий засів поля. Також запущено сайт для попереднього замовлення меду. А вже навесні 2024 року проєкт стартує на повну потужність.

Перегляди: 9