Головна Ринок України Експорт/імпорт В ЄС узгодили продовження торговельних пільг для України з обмеженнями

В ЄС узгодили продовження торговельних пільг для України з обмеженнями

У середу Європейський парламент та Рада ЄС досягли попередньої згоди про продовження заходів з лібералізації торгівлі для України, які передбачають нові обмеження та запобіжники у зв’язку з занепокоєнням деяких країн ЄС.

Про це сьогодні повідомила пресслужба парламенту, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Європейську правду».

За домовленістю тимчасове призупинення ввізних мит та квот на український сільськогосподарський експорт до ЄС буде продовжено ще на один рік, до 5 червня 2025 року.

Відповідно до рішення, Єврокомісія зможе вжити швидких дій та запровадити будь-які необхідні заходи, якщо український імпорт спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн-членів ЄС. Регламент також передбачає екстрене гальмо для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме м’яса птиці, яєць та цукру.

Депутати Європарламенту домоглися розширення цього списку, включивши овес, кукурудзу, крупи та мед. Вони також домоглися від Єврокомісії твердих зобов’язань вжити заходів у разі різкого зростання імпорту пшениці з України.

Базовим періодом для активації екстреного гальма будуть 2022 та 2023 роки, а це означає, що якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги за ці два роки, тарифи будуть запроваджені знову. Переговірники від Європарламенту також запевнили, що Єврокомісія діятиме швидше – протягом 14 днів замість 21 – у разі досягнення тригерних рівнів для автоматичних захисних заходів.

Тепер і Європарламент, і Рада ЄС повинні будуть дати остаточне «зелене світло» цій домовленості.

Перегляди: 33