Головна Економіка і аграрна політика Верховна Рада підтримала закон про спрощення реєстрації бавовнику

Верховна Рада підтримала закон про спрощення реєстрації бавовнику

Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовника в Україні» №10427-1, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Мінагрополітики.

Документ спрощує ввезення та обіг в Україну сортів бавовнику, потрібних для переробки. На період воєнного стану та протягом двох років з дня його завершення або скасування встановлюється спрощена процедура державної реєстрації сортів та державної реєстрації прав на сорти бавовнику без проведення кваліфікаційної експертизи.

Зокрема, спрощується:

  • Процедура введення в обіг насіння сортів бавовнику та його використання без проведення сертифікації насіннєвого матеріалу.
  • Процедура державної реєстрації сортів або державної реєстрації прав на сорти бавовника без проведення кваліфікаційної експертизи.
  • Ввезення на митну територію України, проведення досліджень, державних апробацій (випробувань) та промислового виробництва генетично модифікованого бавовнику, а також продукції, виробленої із його застосуванням, без державної реєстрації ГМО та отримання відповідних дозволів.
Перегляди: 6