Головна Війна проти України Від завтра Україна вважатиме всі судна рф у Чорному морі за військові...

Від завтра Україна вважатиме всі судна рф у Чорному морі за військові цілі

Із 21 липня 2023 року всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів російської федерації та українських морських портів на тимчасово окупованій росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

Про це повідомила прес-служба Міноборони, передає «ПроАгро Груп».

«російська федерація вчергове брутально порушила універсальне для усього світу право на вільне судноплавство та свідомо підриває продовольчу безпеку, прирікаючи на голод мільйони людей. Відкрито погрожуючи цивільним суднам, які перевозять продукти харчування з українських портів, здійснюючи ракетні обстріли та атаки дронами на цивільну інфраструктуру у мирних містах, навмисно створюючи військову загрозу на торговельних маршрутах, кремль перетворив Чорне море на зону небезпеки, в першу чергу, для російських суден та суден, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів рф та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій росією території України. Відповідальність за усі ризики повністю лягає на російське керівництво», – йдеться в заяві.

В Міноборони попередили, що з 00:00 21 липня всі судна країни-окупанта, що перебуватимуть в акваторії Чорного моря, вважатимуться Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення. Також у відомстві наголосили, що доля крейсеру «Москва» доводить, що Сили оборони України мають необхідні засоби для відсічі російської агресії на морі.

Крім того, судноплавство у районах Північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальською протокою України заборонене як небезпечне, з 05:00 20 липня. Відповідна навігаційна інформація для мореплавців вже оприлюднена.

Раніше міноборони рф заявило, що з 00:00 20 липпня через припинення дії «зернової угоди» також вважатиме усі судна, що йдуть в українські порти, за військові цілі.

Перегляди: 5