Головна Війна проти України Війною уражено понад 20% природоохоронних територій України

Війною уражено понад 20% природоохоронних територій України

Війною уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду, що становить понад 20% природоохоронних територій України. Про це  повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, передає «ПроАгро Груп».

Залишаються окупованими 514 об’єктів природно-заповідного фонду площею 0,8 млн. га. Росіяни знищили всю заповідну зону (1588 га) степової ділянки Джарилгацького національного природного парку. Практично знищені два водно-болотні угіддя міжнародного значення: «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» та «Заплава Сім Маяків».

Під загрозою знищення опинилися 2,9 млн. га територій Смарагдової мережі – 160 територій, що є частиною природоохоронної мережі Європи та охороняються у межах законодавства ЄС та Ради Європи. У зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їхньому унікальному біорізноманіттю.

Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі.

«Цей перелік та масштаби втрат можуть зростати, адже на частині територій України досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування», – зауважили в Міндовкілля.

Перегляди: 26