Головна Економіка і аграрна політика ВР ухвалила закон, який дозволяє експортувати біометан в ЄС

ВР ухвалила закон, який дозволяє експортувати біометан в ЄС

Верховна Рада України прийняла законопроєкт  «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану» (№ 9456). Документ дозволяє українським виробникам біометану експортувати продукт на європейські ринки та долучитися до відповідної європейської мережі, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Мінагрополітики.

Законопроєкт був розроблений на виконання меморандуму між ЄС та Україною щодо стратегічного партнерства у сфері біометану, водню та інших синтетичних газів.

За словами заступника міністра агрополітики Віталія Головні, новий закон  – це черговий крок на шляху до енергонезалежності України та ЄС.

«Виробництво біометану вигідно бізнесу і фермерам. Переробка відходів виробництва продовольчих товарів, відходів тваринництва та рослинництва – це додаткова ефективність і додана вартість для аграріїв та органічні добрива. Що важливо, – це додаткові кошти в бюджет країни, робочі місця та розвиток українського АПК»,  – зазначив Віталій Головня.

Наразі в Україні є 77 біогазових установок,  які можуть виробити майже 150 млн. кубометрів біометану на рік. Також працює біометановий завод. Крім того, протягом 2024-2025 років заплановане відкриття 10 нових обʼєктів потужністю від 1,5 млн. кубометрів біометану щороку. Загалом до 2030 року Україна може досягти виробництва до 1 млрд. кубометрів біометану на рік та зайняти 10-20% біометанового ринку ЄС.

Закон набере чинності з дня наступного за днем його опублікування.

Перегляди: 17