Головна Новини Ринок України Врожай 2023 року може бути на 10% менше за торічний

Врожай 2023 року може бути на 10% менше за торічний

В Україні триває посівна кампанія. Аграрії засіяли понад 1 мільйон гектарів ярих культур. Всього зерновими та зернобобовими планується засіяти площу у 5,5 мільйона гектар. Це на 5% менше, ніж минулого року, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Комітету ВР питань аграрної та земельної політики.

Меншим очікується і врожай. За словами голови комітету Олександра Гайду, аграрії можуть зібрати на 10% менше продукції, ніж минулого року.

«Орієнтовно за прогнозами аграрії можуть зібрати близько 64 мільйонів тонн зернових та олійних культур. Одна з причин зменшення – це несприятливі погодні умови під час проведення посівної», – зазначив Олександр Гайду.

Експерти відзначають, що значні опади, відсутність сонячних днів та зниження температури повітря в другій половині квітня призвели до перезволоження ґрунту. Це затримало проведення польових робіт.

«Сподіваємось, що надалі погодні умови сприятимуть проведенню сівби, відповідно показники врожаю будуть тільки зростати. Адже українські аграрії забезпечують продовольством близько 400 мільйонів людей у світі, і від них зокрема залежить питання забезпечення продовольчої безпеки», – додав Олександр Гайду.

Перегляди: 3