Головна Війна проти України Врожай 2023 року становитиме 70-75% від цьогорічного, – Шмигаль

Врожай 2023 року становитиме 70-75% від цьогорічного, – Шмигаль

Попри негативні чинники в агросекторі країни, спричинені російською військовою агресією, наступного року планується зібрати врожай на підконтрольних територіях у розмірі 70-75% від показників 2022 року. Як повідомляє «ПроАгро Груп», про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Цього року було посіяно озимих зернових на 4,8 млн. га на підконтрольних територіях. Це приблизно на 40% менше порівняно з минулим роком. Ми розраховуємо, що ярих культур весною засіють більше, щоб компенсувати. Але очевидно, що велика мінна засміченість полів, фактор невизначеності та постійні атаки ворога вплинуть на кількісні показники нашого врожаю наступного року. Це проблематика, яку доведеться вирішувати», – зазначив прем’єр.

Він наголосив, що уряд країни працює над залученням міжнародної підтримки, що має позитивно вплинути на валовий збір урожаю наступного року. Так, сільськогосподарська організація ООН (ФАО) вже погодилася надати країні насіннєвий матеріал, який дасть змогу збільшити загальні площі посівів ярих культур у 2023 році на 30%. Для порівняння, Україна під час посівної-2022 засіяла основними сільгоспкультурами 14,16 млн. га земель, або 83,7% показників 2021 року у 16,92 млн. га.

Крім того, у 2022 році агровиробники України отримали портфельні гарантії за кредитами майже на 24 млрд. гривень, а за програмою «5-7-9» надано 81,2 млрд. гривень кредитних коштів.

«Підтримуватимемо агросектор і надалі, але ресурс у нас обмежений. Тому ведемо переговори про підтримку від ЄС, США, з ФАО. З багатьма таких домовленостей уже досягнуто, зокрема з Єврокомісією, USAID, вони готові фінансувати і грантові програми для підтримки агровиробників, і кредитні програми», – сказав прем’єр-міністр в інтерв’ю.

Перегляди: 3