Головна Рослинництво Зернові Врожай продовольчої пшениці на 3 млн. тонн більший, ніж торік, – Роман...

Врожай продовольчої пшениці на 3 млн. тонн більший, ніж торік, – Роман Лещенко

Цього року в Україні зібрано 60% продовольчої пшениці, або 19,8 млн. тонн. Рослинних залишків, або ж фуражу, зібрано 40% – 13,2 млн. тонн. Про це в коментарі виданню «Українська правда» розповів міністр агрополітики Роман Лещенко, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

Лещенко зауважив, що 60% на 40% – це традиційний розподіл для нашої країни. Всього ж в Україні, не складно порахувати, зібрано 33 млн. тонн пшениці.

«Якщо хтось намагається залякати людей тим, що їм, чомусь, має не вистачити пшениці в рекордний рік врожаю, то хочу запевнити й заспокоїти, що це відверта маніпуляція», – запевнив міністр.

Він наголосив, що в цьому році аграрії зібрали на 3 млн. тонн більше продовольчого зерна, ніж торік.

«Тепер щодо розподілу на внутрішнє споживання та експорт. Математика проста: щорічно українцям потрібно 5 млн. тонн якісної пшениці, іншу частину ми можемо експортувати. Із загальної цифри – це 14,8 млн. Також ми плануємо відправити за кордон 9,6 млн. тонн фуражу. Отже, загальна кількість експорту може сягнути 24,4 млн. тонн зерна. У фінансовому еквіваленті це принесе країні 6 млрд. доларів виручки», – пояснив Роман Лещенко.

Перегляди: 2