Головна Новини Ринок України Врожайність зернових культур цьогоріч може скоротитися на 30%

Врожайність зернових культур цьогоріч може скоротитися на 30%

Аграрії змушені відмовлятися від інтенсивних технологій вирощування, тому врожайність усіх зернових культур цьогоріч може скоротитися на 30% порівняно з довоєнними роками, а врожай становитиме близько 75-77 млн. тонн.

Про це повідомив народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук,  передає «ПроАгро Груп»  з посиланням на «Укрінформ».

«Цьогоріч кількість розмінованих територій збільшилась, і площа для сівби, відповідно, теж. Це стало новим викликом для аграріїв на тлі їх вимушеної відмови від інтенсивних технологій вирощування. Тож очікуємо зменшення врожайності на 30% порівняно з довоєнними роками», – сказав Соломчук.

За його словами, очікується зменшення врожайності як зернових, так і олійних та інших культур. При цьому слід враховувати вплив погодних умов.

«Цифри можуть дещо змінюватися, але, на мою думку, обсяги врожаю цього року становитимуть 75-77 млн. тонн. Для порівняння, у довоєнний період в рекордні роки ця цифра перевищувала 100 млн. тонн», – заявив Соломчук.

Він наголосив, що аграріям із більш постраждалих регіонів доведеться повністю відновлювати свої господарства і починати, по суті, з нуля.

«Звісно, про прибуток тут не може йтися, основна мета – принаймні не вийти в мінус. Як показав минулий рік, за умов обмеження експорту пшениця, ріпак, кукурудза стали збитковими», – зазначив нардеп.

За його даними, найгірша ситуація на півдні України. Там сільгоспвиробникам доводилося продавати свою продукцію за ціною на 50-60% меншою від собівартості. Стабільна ситуація лише в аграріїв, котрі паралельно займаються твариництвом; це дозволяє їм раціонально використовувати врожай.

Перегляди: 38