Головна Економіка і аграрна політика ЄС посилює роботу групи, що координує «коридори солідарності»

ЄС посилює роботу групи, що координує «коридори солідарності»

До 15 вересня, коли мають бути припинені обмеження ЄС щодо експорту українського збіжжя у п’ять країн, Єврокомісія має намір інтенсифікувати роботу спільної Координаційної групи, утвореної для вирішення питань, пов’язаних із експортом українського продовольства.

Про це у Брюсселі на брифінгу заявила речниця Єврокомісії з питань сільського господарства та торгівлі Міріам Гарсія Феррер, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Укрінформ».

«Зустріч Платформи відбулася вчора, щоб знову обговорити, якими є можливості для збільшення спроможності «коридорів солідарності», якими є альтернативні шляхи та фінансові можливості для покращення транспортного сполучення. Дуже важливо для нас продовжувати демонструвати нашу повну підтримку та солідарність з Україною, щоб вона могла продовжувати торгувати зі світом та підтримувати глобальну продовольчу безпеку», – зазначила речниця.

Вона нагадала, що згадані захисні заходи проти експорту українського продовольства є тимчасовими та обмеженими, вони мають бути припинені до 15 вересня та поширюються на чотири види продукції, серед яких пшениця, кукурудза, насіння соняшника й ріпаку. Торгівля цими товарами у п’яти сусідніх з Україною країнах ЄС дійсно заборонена, але триває транзит цих товарів як на інші європейські, так і на світові ринки.

Речниця наголосила на необхідності пошуку конструктивних рішень для цих проблем та утрималася від спекуляцій щодо можливих дій ЄС після 15 вересня, зокрема в контексті наміру Польщі та Угорщини запровадити односторонні обмеження проти українського аграрного експорту, якщо такі обмеження не будуть погоджені на рівні ЄС.

Речниця повідомила також, що цього тижня робоча група Єврокомісії за участю членів команди виконавчого віце-президента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, який відповідає за діяльність Координаційної платформи, здійснить візит до Румунії, щоб на місці оцінити можливість збільшення пропускної спроможності румунських портів до 4 млн. тонн українського зерна на місяць.

Перегляди: 4