Головна Ринок України Експорт/імпорт ЄС ще не ухвалив рішення щодо обмеження агроімпорту з України

ЄС ще не ухвалив рішення щодо обмеження агроімпорту з України

Єврокомісія продовжує інтенсивні переговори з Україною та п’ятьма країнами-сусідами про долю запобіжних заходів щодо імпорту українського зерна до цих країн ЄС, термін дії яких завершується 15 вересня.

Про це заявила речниця Єврокомісії з питань торгівлі та сільського господарства Міріам Гарсія Феррер під час брифінгу у четвер у Брюсселі, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Укрінформ».

«Зараз трохи передчасно передбачати, що станеться після 15 вересня. Ми можемо сказати, що ми дуже уважно стежимо за ситуацією. Ми перевіряємо цифри імпорту, які публікуються щомісяця… І ми перебуваємо в постійному і регулярному контакті з п’ятьма сусідніми країнами, і ми дійсно намагаємося переконатися, що зможемо вивезти зерно з України і поліпшити транспортну ситуацію, щоб зробити це можливим», – сказала вона.

Речниця нагадала, що ці обмежувальні заходи були введені для того, «щоб дати нам час розв’язати ці проблеми та знайти рішення для того, щоб зерно могло вивозитися з України!.

За її словами, рішення наразі шукається у рамках спеціальної координаційної платформи, яка збиралася вже п’ять разів.

«На цій координаційній платформі ми маємо Україну, також Молдову, якщо потрібно, і п’ять сусідніх країн, які обговорюють з Європейською комісією, як покращити пропускну здатність «шляхів солідарності», – заявила Гарсія Феррер.

Перегляди: 4