Головна Ринок України Експорт/імпорт Європарламент підтримав продовження пільгової торгівлі з Україною з обмеженнями

Європарламент підтримав продовження пільгової торгівлі з Україною з обмеженнями

У вівторок Європейський парламент проголосував за продовження безмитної торгівлі українською сільськогосподарською продукцією на рік, а також запровадив нові обмеження на рівень імпорту, щоб заспокоїти протестуючих фермерів ЄС.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Європарламенту, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на УНН.

Євродепутати підтримали продовження призупинення ввізних мит і квот для української сільськогосподарської продукції ще на рік, до 5 червня 2025 року, з обмеженнями для захисту інтересів європейських аграріїв. За це проголосували 428 депутатів, проти – 131 і 44 – утрималися.

Нові правила передбачають, що Єврокомісія може швидко відреагувати та застосувати заходи, які вважає необхідними, у разі серйозних проблем на ринку ЄС чи однієї або кількох країн-членів через український агроімпорт. Зокрема, передбачено запобіжник для низки продуктів – м’яса птиці, яєць, вівса, крупи, кукурудзи та меду – якщо імпорт перевищить середні обсяги імпорту у другій половині 2021 та у 2022-2023 роках, у такому разі тарифи може бути відновлено.

У рамках угоди щодо цих нових правил Єврокомісія пообіцяла найближчим часом розпочати переговори з Україною щодо постійної лібералізації торгівлі.

Перегляди: 228