Головна Рослинництво Зернові За 3 квартали Україна вдвічі збільшила експорт зернових до ЄС

За 3 квартали Україна вдвічі збільшила експорт зернових до ЄС

В кінці 2020 року в Європарламенті відбулося визнання еквівалентності системи сертифікації українського насіння в країнах ЄС, що значно спростило процедурні питання здійснення експортних відвантажень в цей регіон. Таке рішення одразу дало свій результат. 

За 9 місяців 2021 року в країни ЄС було експортовано 1 154 т зернових культур в якості насіння, що в 2,1 рази перевищує аналогічний показник минулого року. Про це повідомляє «ПроАгро Групп» з посиланням на інформацію УКАБ.

Варто відмітити, що експортується насіння пшениці та кукурудзи. Водночас в порівнянні з минулим роком практично з нуля розпочався експорт насіння пшениці, який зріс до 328 т. Основними країнами-імпортерами були: Чехія, Німеччина та Литва. Щодо насіння кукурудзи, то його експорт зріс на 51%, і за 9 місяців 2021 року склав 826 т. Основними країнами-імпортерами насіння кукурудзи є: Угорщина, Німеччина та Румунія.

«На перший погляд обсяг експорту зернових в якості насіння незначний в порівнянні обсягами експорту продовольчого та фуражного зерна. Однак варто зазначити, що вартість насіннєвого матеріалу значно вищий в порівнянні із зерновими з іншим призначенням, і за 9 місяців 2021 року українським насіннєвим компаніям вдалося згенерувати експортну виручку в розмірі 2,1 млн $ лише від експорту насіння зернових культур в ЄС», – коментує Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

Перегляди: 0