Головна Новини Ринок України Забезпечення посівної кампанії в країні у 2022 році

Забезпечення посівної кампанії в країні у 2022 році

За останні два дні Мінагрополітики видало низку наказів для забезпечення посівної кампанії–2022. Своєю чергою, уряд ухвалив відповідні постанови, повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, передає «ПроАгро Груп».

Зокрема йдеться про те, що:

1. ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» буде організовувати процес безперебійної реалізації насіння та садивного матеріалу, необхідного для посіву. На час воєнного стану цей процес — без додаткових процедур сертифікації. Для імпортованого насіння достатньо сертифікату країни-виробника.

2. Під час ввезення на територію України насіння Державна служба з питань безпечності харчових продуктів  та захисту споживачів має визнавати іноземну сертифікацію на насіння.

Окрім того, служба інспектуватиме фітосанітарний стан насіння, але може не застосовувати фітосанітарну експертизу. Ці заходи дозволять забезпечити всіх сільгоспвиробників насінням у необхідній кількості завдяки спрощенню бюрократії.

3. Для того щоб забезпечити посівну, уряд запроваджує бронювання військовозобов’язаних (це стосується й інших критично важливих галузей економіки). Аграрні підприємства та виробники продовольства подаватимуть Мінагрополітики списки критично важливих працівників, яким буде надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.

Детальний алгоритм буде оприлюднено сьогодні.