Головна Економіка і аграрна політика Затверджено нові вимоги до передзабійного та післязабійного огляду тварин

Затверджено нові вимоги до передзабійного та післязабійного огляду тварин

Мінагрополітики затвердило наказ про вимоги до передзабійного та післязабійного огляду тварин. Відповідний документ № 1032 «Про затвердження Вимог до передзабійного та післязабійного огляду тварин, у тому числі забитих за межами бійні» зареєстрований Мін’юстом, повідомляє “«ПроАгро Груп».

Документ розроблено спільно з експертами EU4SaferFood за участю спеціалістів Держпродспоживслужби, відповідно до вимог законодавства Європейського Союзу.

Введення в дію наказу забезпечить:

  • вдосконалення механізмів державного контролю за виробництвом та обігом м’яса;
  • виконання Україною зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію з ЄС;
  • епізоотичне  благополуччя в  Україні;
  • збільшення обсягів міжнародної торгівлі м’ясом.

Застосування нових вимог, зокрема,  дозволить вчасно встановити небезпеку та хвороби, які впливають на придатність м’яса для вживання. Також виявити загрози для здоров’я та благополуччя тварин та використання заборонених речовин.

Норми наказу вводяться в дію через рік з дня введення в дію Закону України від 4 лютого 2021 року №1206-IX «Про ветеринарну медицину».

Наказ Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 07 червня 2002 року № 28 «Про затвердження Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та м’ясних продуктів» втрачає чинність.

Перегляди: 472