Головна Війна проти України Завершено пріоритетне розмінування сільгоспземель в трьох областях

Завершено пріоритетне розмінування сільгоспземель в трьох областях

За тиждень підрозділи ДСНС, ЗСУ, Державної спеціальної служби транспорту та неурядові оператори обстежили понад 12 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення, визначених для першочергового розмінування. Розміновано  2 323 гектари сільгоспземель, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Мінекономіки.

«Є гарні новини. За минулий тиждень обстежено 12 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, визначених для першочергового розмінування. З огляду на наявні у нас сьогодні ресурси, це непогані темпи», – зазначила перший віце-прем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко на учорашньому засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань гуманітарного розмінування.

За інформацією операторів, що здійснювали роботи, повністю обстежено визначені Планом першочергового розмінування землі в Черкаській, Дніпропетровській та підконтрольній частині Запорізької області. За результатами обстеження землі в цих регіонах не потребують розмінування.

Йдеться про землі, розташовані на підконтрольних територіях. В регіонах, де тривають бойові дії (наприклад, Запорізька область) в перелік земель пріоритетного розмінування увійшли землі, розташовані не ближче 20 кілометрів від лінії активних бойових дій та які не піддаються постійним обстрілам.

Згідно Плану передбачалося обстеження та подальше розмінування в разі потреби:

  • в Черкаській області – 885 га;
  • в Запорізькій області – 1 232 га;
  • в Дніпропетровській області – 2 645 га.

В цілому в 9 регіонах України заплановано першочергове обстеження та розмінування в разі потреби  470 тис. га земель сільськогосподарського призначення.

«Роботи попереду ще дуже багато і маємо докласти зусиль, щоб пришвидшити розмінування території України. Нам потрібна техніка, в першу чергу машини для розмінування. ДСНС в співпраці з МЗС доручено в стислий термін налагодити контакти з іноземними виробниками на предмет закупівлі чи замовлення таких машин. Окрім того, ми шукаємо техніку в країнах, де така техніка використовувалась раніше та є в наявності. Нарешті, активізуємо роботу з українськими виробниками, готовими працювати в цьому напрямку», – зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, щоб пришвидшити розмінування також необхідно інтенсифікувати залучення новітніх технологій, зокрема, використання дронів, здатних виявляти вибухонебезпечні предмети.

Як було зазначено на МРГ, відповідний майданчик для випробування дронів в реальних умовах  вже визначено, тестування можуть розпочатися найближчим часом. Під час засідання були обговорені завдання з підготовки умов для масштабного залучення на потреби розмінування фінансової, технічної, інституційної допомоги країн-донорів.

Перегляди: 6