Головна Війна проти України Збитки аграріїв Донеччини від війни перевищили 5 млрд. гривень

Збитки аграріїв Донеччини від війни перевищили 5 млрд. гривень

Зафіксовані збитки аграрних підприємств Донеччини від ворожої агресії з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну сягають понад 5 млрд грн.

Про це повідомила заступник директора агродепартаменту Донецької ОДА Олена Рибакова, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Укрінформ».

«Загальна зафіксована сума збитків на наших аграрних підприємствах сягнула більше 5 мільярдів гривень. Це тільки порахованих, бо ще ж скільки є непорахованих, тому що до територій там неможливо дістатися, обстежити. Тобто, 5 мільярдів – це тільки те, що порахували», – розповіла Рибакова.

За її словами, наразі 352 сільгосппідприємства значаться в реєстрі компаній, які з початку повномасштабної війни зазнали пошкоджень та збитків на території Донеччині, підконтрольній української владі.

«До повномасштабної війни, у 2021 році, на території Донецької області, підконтрольній Україні, працювало близько 850 агропідприємств. Зараз постраждали та зазнали збитків 352 підприємства, які працюють у регіоні… Скільки точно підприємств виїхало з області, важко сказати, бо кожного дня міняються обставини», – додала посадовиця.

За останніми розрахунками, український аграрний сектор зазнав понад $80 млрд. прямих збитків і втрат внаслідок повномасштабного вторгнення рф.

Перегляди: 270