Головна Війна проти України Збитки сільського господарства від війни перевищили весь аграрний ВВП за 2021 рік

Збитки сільського господарства від війни перевищили весь аграрний ВВП за 2021 рік

Згідно з дослідженням KSE Agrocenter, загальні збитки в сільському господарстві від повномасштабного вторгнення наразі становлять $40,2 млрд – ця цифра перевищує, наприклад, аграрний ВВП України в 2021 році.

Про це пише «ПроАгро Груп» з посиланням на  «Пропозицію».

Найбільша категорія збитків пов’язана зі зниженням виробництва рослинництва, на яке припадає 57% збитків, або $23 млрд. Збитки від скорочення виробництва у тваринництві, аквакультурі та рибальстві становлять $1,7 млрд.

Друга за величиною категорія збитків пов’язана з блокуванням експорту. До російського вторгнення понад 90% усієї сільськогосподарської продукції з України експортувалося морем. Однак після вторгнення цей шлях був недоступний. Це змусило українські агрокомпанії переорієнтувати свій експорт через сухопутні коридори та дунайські порти, що збільшило витрати на логістику та створило вузькі місця в експорті сільськогосподарської продукції, що, своєю чергою, знизило внутрішні ціни.

Ще одним викликом для українських виробників стало зростання собівартості продукції. Якщо припустити, що технологія виробництва не зміниться, очікується, що українські виробники зазнають додаткових збитків у розмірі $844 млн. через підвищення цін на добрива та паливо після вторгнення.

Іншою проблемою є рекультивація пошкоджених сільськогосподарських угідь. Близько 835 тис. гектарів потребують рекультивації, що потребує ще $184 млн. фінансування.

Перегляди: 26