Головна Війна проти України Збитки від російських атак на порти України оцінюються у 1 млрд. гривень

Збитки від російських атак на порти України оцінюються у 1 млрд. гривень

Наслідки атаки дронами на порт Рені

З моменту закінчення «зернової угоди» на українські порти було здійснено більше 30 комбінованих атак всіма видами озброєнь.

Про це повідомив голова ДП «Адміністрація морських портів України» Юрій Литвин на засіданні «Зернового клубу УЗА», повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Latifundist.com.

Внаслідок атак росіян загинули 5 працівників портової інфраструктури. Загалом пошкоджень зазнали 200 обʼєктів нерухомості та 7 цивільних суден. Попередні збитки оцінюються у 1 млрд. гривень, сказав Литвин.

Він додав, що є потенціал до зростання валу зерна до портів і по залізничному транспорту, і по авто. У Чорноморську приймання зерна з автотранспорту виросли у 5 разів в порівнянні з довоєнним періодом. Порти «Південний» і «Одеса» наразі завантажені на 30-40%.

«Ми з Мінвідновлення працюємо над розширенням номенклатури суден, що заходять до портів. Маю на увазі передусім паромні та контейнерні перевезення», — зазначив Литвин.

З початку роботи українського морського коридору експортовано 18 млн. тонн вантажів до 32 країн світу. З них 12,7 млн. тонн — агропродукція.

Перегляди: 18