Головна Новини Земельне питання Земельні аукціони в «Прозорро.Продажі» принесли 843 млн. гривень

Земельні аукціони в «Прозорро.Продажі» принесли 843 млн. гривень

Усього за час роботи ринку землі у системі повністю завершилися 2 570 аукціонів. Площа земельних ділянок на оголошених торгах становить 53 811 га, а дохід від укладених угод сягає 843 млн. гривень. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства, передає «ПроАгро Груп».

Загалом за увесь період роботи аукціонів у них взяли участь майже 4,6 тисячі учасників. Середня кількість учасників, які приходять змагатися за земельну ділянку на аукціон, — 3,15.

За час війни в системі «Прозорро.Продажі» оголосили 4 414 земельних аукціонів зі стартовою вартістю в 2,5 млрд. гривень. З них повністю завершено 779 аукціонів, які принесли в бюджет громад 461 млн. гривень, ще 251 — на етапі укладання угод.

Після відновлення аукціонів із оренди сільгоспземель державної та комунальної власності на «Прозорро.Продажі» (з 19 листопада 2022року) відбулося 49 таких аукціонів на 5,3 млн. гривень. Наразі в системі оголошено 856 земельних аукціонів на суму майже 365 млн. гривень, взяти участь у яких може кожний. З них 185 торгів — з оренди державних та комунальних сільгоспземель. Загальна площа усіх виставлених на торгах ділянок сягає понад 14 тис. га.

У середньому ціна на земельних торгах зростає у понад два рази, зазначили в міністерстві. Найактивніше організатори оголошують аукціони з продажу та оренди землі у Київській, Львівській, Одеській, Черкаській, Кіровоградській та Полтавській областях.

Перегляди: 2