Головна Економіка і аграрна політика Зерновий ринок може повернутись до меморандумів про експорт зерна

Зерновий ринок може повернутись до меморандумів про експорт зерна

Українські бізнес-асоціації виступають за повернення до практики підписання меморандуму про експорт зерна.

Про це на Agro Ukraine Summit розповів директор громадської спілки «Борошномели України» Родіон Рибчинський, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на Latifundist.com.

За його словами, наразі йде обговорення цієї теми з Мінагрополітики.

«Зараз іде напрацювання тих позицій, стосовно яких ми будемо підписувати в цьому році так званий меморандум по зерну. Кілька років його не існувало, але скоріше за все ми повернемося до такого меморандуму, де буде обумовлена та кількість зерна, яку можна буде експортувати без завдання шкоди національній харчовій безпеці», — сказав Рибчинський. 

Співвласник і керуючий партнер холдингу HD-group Борис Шестопалов зазначив, що цим питанням мають займатися не лише бізнес-асоціації.

«Як в наступному році українські переробники будуть забезпечені сировиною, чи не поїде вона вся за кордон, що буде з цінами на зерно, а потім на нашу продукцію переробки? Я вважаю, що це дуже важливі питання, які потребують втручання не тільки бізнес-асоціацій, але й держави», — зазначив Шестопалов.

У травні стало відомо, що Мінагро пропонує виробникам та переробникам пшениці розглянути потенційне повернення до практики підписання спільного меморандуму між Мінагрополітики і учасниками ринку щодо обсягів експорту пшениці для забезпечення внутрішнього ринку.

За оцінками «Української зернової асоціації», експорт зернових в новому сезоні 2024/25 складе 43,5 млн. тонн. В поточному сезоні, який завершується, експорт зернових та олійних може сягнути 53,2 млн. тонн зернових та олійних.

Перегляди: 279