Головна Новини Ринок України Жнива кукурудзи затримуються через перебої з електрикою 

Жнива кукурудзи затримуються через перебої з електрикою 

Наразі незібраними в Україні лишаються ще близько 40% посівів кукурудзи. Окрім погодного чинника, жнива затримують також аварійні відключення світла, що спричиняють нестабільну роботу зерносушарок.

Як розповів голова ФГ «Аркадія» Вадим Дробітько (Миколаївська обл.), жнива кукурудзи в господарстві почали наприкінці жовтня і тривають вони досі. Нині лишилося зібрати близько 30% площ, хоча зазвичай у цей період тут обмолочені всі поля. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на AgroTimes.

«Маємо власну зерносушарку, але через аварійні відключення світла не маємо змоги стабільно сушити зерно. А оскільки збираємо його мірою висушування, то й робота затягується», – розповів аграрій. 

Схожа ситуація і в ТОВ «Галицькі Аграрні Традиції» на Львівщині. Жнива тут також затримуються через перебої з електрикою, адже кукурудзу збирають мірою того, як висушується зерно.

«Електрику вмикають на кілька годин і дають слабку напругу. Та вже з дня на день на елеватор доставлять генератор на 1 мВт. Це прискорить роботу, хоч і збільшить вартість сушіння, адже генератор використовує 60 літрів дизелю на годину», – зазначив власник і директор компанії Ігор Зварич.

На сьогодні в компанії обмолотили трохи більше 50% площ за середньої врожайності 11 т/га в заліковій вазі та вологості 27%.

Через перебої з електропостачанням перебої виникають і з графіком подачі новин на нашому сайті. Просимо вибачення у читачів – ми докладаємо всіх зусиль для виправлення цієї ситуації.

Перегляди: 2