Головна Новини Світові ринки Трамп зробив гучну заяву про можливий вихід США із СОТ

Трамп зробив гучну заяву про можливий вихід США із СОТ

49

Президент Дональд Трамп заявив, що вийде з Світової організації торгівлі, якщо та не змінить свого ставлення до США.
Про це Трамп заявив у четвер в інтерв”ю для Bloomberg в “Овальному кабінеті” Білого дому.
Виведення США зі СОТ потенційно було б набагато більш значним для світової економіки, ніж навіть зростаюча торговельна війна Трампа з Китаєм, підриваючи систему взаємодопомоги після Другої світової війни, яку США допомагали будувати.
Трамп заявив минулого місяця, що США знаходяться у великому невигідному становищі, оскільки СОТ багато років не працюють належним чином,і ті, що базуються в Женеві, повинні змінити свої шляхи роботи
Торговельний представник США Роберт Лайгайзер заявив, що дозволити Китаю увійти в СОТ 2001 року було помилкою. Він давно закликав США взяти більш агресивний підхід до СОТ, стверджуючи, що він не в змозі впоратися з неринковою економікою, такою як Китай.
Лайгайзер звинуватив систему врегулювання суперечок у СОТ про втручання у суверенітет США, зокрема в антидемпінгових справах. США блокують призначення суддів в апеляційний орган СОТ, підвищуючи можливість того, що вона може припинити свою діяльність протягом найближчих років.
В інтерв”ю в “Овальному офісі” Трамп заявив, що у СОТ США рідко вигравала судові процеси. “Лише у минулому році ми починаємо трохи перемагати”, – додав він. “Ви знаєте, чому? Тому що вони знають, якщо ми не отримаємо перемогу, я звідти вийду”.
Саймон Лестер, торговий аналітик Інституту Като, вашингтонської політичної групи, яка сприяє більш відкритої міжнародній торгівлі зазначив, шо з 54 випадків, висунутих США за життя СОТ, Вашингтон виграв лише одну справу, 49 справ – це 91 відсотків було програно. Країни, які подають скарги до СОТ, мають перевагу, і відповідачі у торговельних суперечках втрачають сою вагу.
Адміністрація Трампа висловила своє невдоволення, стверджуючи, що система врегулювання суперечок СОТ порушена і потребує капітальної переорганізації.
ЄС веде зусилля, щоб запропонувати реформи для того, щоб спробувати розв”язати конфлікт. На минулому тижні офіційні представники ЄС та Японії відвідали Вашингтон, щоб обговорити можливі зміни, а також спільні зусилля щодо питань, пов’язаних з Китаєм у СОТ.
З часів Другої світової війни послідовні президенти США докладали зусилля, спрямовані на встановлення та зміцнення глобальних правил торгівлі, стверджуючи, що вони принесуть стабільність у світову економіку.
СОТ була створена в 1994 році як частина зусиль великих економік під керівництвом США для створення форуму для вирішення торговельних суперечок.