Головна Новини Світові ринки Африканська свиняча лихоманка (ASF) вийшла з-під контролю у Китаї

Африканська свиняча лихоманка (ASF) вийшла з-під контролю у Китаї

Влада країни повідомила про потрапляння хвороби в першу велику комерційну сільськогосподарську ферму, розташовану в 9-ій провінції Тяньцзінь.

Цей спалах було вперше помічено 10 жовтня. Це відбулося на фермі з 639 свиней, з яких у 292 було виявлено зараження. У цілому 189 тварин померли, а інші 450 були вибиті. Тяньцзінь є одним з 4 муніципалітетів, безпосередньо керованих китайським урядом. Це одна з найбільш густонаселених районів Китаю, де проживає понад 15 мільйонів чоловік. Місто розташоване поруч з муніципалітетом Пекіна і служить портом для столиці країни. За останньою інформацією китайської влади, хїворобу було виявлено і на комерційній фермі, де знаходилось 19,938 свиней.

Також китайська влада повідомляла ще про 2 спалахи в провінції Ляонін на Півночі країни на фермах 1 571 свині та на 270 свиней. Згодом було підтверджено аж 14 спалахів хвороби в цій провінції.

Ціни на свинину

У Reuters повідомляють, що ціни на свинину знизилися на північному сході Китаю, оскільки фермери не мають права перевозити свої стада з провінцій. У той же час через це на Півдні країни ціни зростали.

Переосмислення планів розширення сільськогосподарських ферм

Яо Гілін (Yao Guiling), аналітик товарних даних Китаю та Америки повідомив, що той факт, що хвороба була підтверджена на великій свинофермі, говорить про ускладнення непростої ситуації. Він натякнув, що компаніям варто переосмислити або сповільнити свої плани розвитку проектів у розширенні свиноферм.

Яким буде вплив на будівництво нових комерційних ферм, тепер, коли спалах офіційно підтверджено в більшому розмірі на разі ніхто не береться прогнозувати.

Фактори, що впливають на виробництво свиней в Китаї, дуже динамічні. Ринкові та торгові сили, що впливають на ціни на свиней, а також на корм та інші матеріали, різко змінюються. Хвороби свиней продовжують відігравати важливу роль у тому, як свині ростуть і продаються в Китаї.

Перегляди: 1