Головна Новини Світові ринки Прогнозують оновлення рекорду експорту чорниці з України в Китай

Прогнозують оновлення рекорду експорту чорниці з України в Китай

З високою часткою ймовірності експерти припускають, що 2020 році буде оновлено рекорд експорту чорниці з України в Китай.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на east-fruit.com, торік був справжній прорив, коли експорт замороженої чорниці виріс відразу більш ніж в три рази – до $10 млн. А лише за перші чотири місяці 2020 року Україна різко збільшила експорт замороженої чорниці лісової в Китай в 5,5 раза і стала найбільшим постачальником. Загальна виручка від експорту ягід у період з січня по квітень 2020 року досягала $6 млн. Зростання поставок замороженої чорниці лісової в Китай з України спостерігається вже шостий рік поспіль.

В результаті різкого зростання обсягу поставок, Україна стала провідним постачальником замороженої лісової чорниці в Китай, обійшовши Канаду, Швецію, Латвію, Білорусь і Росію і Польщу, які також експортували цю ягоду в замороженому вигляді. Це була єдина позиція плодоовочевої групи, яку Україна експортувала в Китай.

Поставок ядра волоського горіха, які Україна здійснювала в Китай роком раніше, в 2020 році не було. За 2015 рік обсяг експорту склав $383 тис. Після цього обсяги щороку збільшувалися і досягли $2,8 млн до 2018 року.

Україна вже досить давно домагається дозволу на поставку черешні і лохини в Китай, проте протокол про доступ до ринків Китаю досі не підписаний. Тому черешня з України для китайського ринку поставляється, переважно, через Гонконг, однак обсяги таких поставок порівняно невисокі.

Перегляди: 0