Головна Ринок України Експорт/імпорт Болгарія заборонила імпорт продовольства з України

Болгарія заборонила імпорт продовольства з України

Болгарія вводить тимчасову заборону на імпорт продовольства з України, за винятком транзитних товарів.

Про це заявив глава тимчасового уряду Болгарії Гилиб Донев, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Європейську правду».

«Основна причина полягає в тому, що минулого року, всупереч концепції так званих коридорів солідарності, значні обсяги продовольства залишилися в країні і порушили основні виробничі та торговельні ланцюжки. Якщо ця тенденція збережеться і навіть посилиться, що цілком реально після аналогічних заборон, запроваджених іншими країнами, це може закінчитися вкрай важкими наслідками для болгарського бізнесу», – пояснив Донев.

Він зазначив, що розраховує на те, що «Брюссель вислухає і зрозуміє позиції» Болгарії, Польщі, Угорщини та Словаччини й переосмислить свою позицію.

«Болгарія залишається солідарною з Україною, але банкрутства болгарських фермерів не сприятимуть цьому», – сказав Донев.

Наразі невідомо, як довго буде діяти тимчасова заборона на імпорт продовольства з України, але уряд ухвалить відповідне рішення на сьогоднішньому засіданні.

Останніми днями Польща, Угорщина та Словаччина заборонили імпорт українських сільгосптоварів, у Румунії лунають заклики до цього через шкоду для місцевих фермерів у зв’язку з нижчими цінами української продукції.

Перегляди: 6