Головна Війна проти України Через санкції  рф не може продати свій врожай зерна

Через санкції  рф не може продати свій врожай зерна

Аграрії на росії зазнають колосальних збитків через санкції Заходу. За підсумками 2022 року їм не вдалося реалізувати «десятки мільйонів» тонн свого рекордного врожаю: зерно просто пропадає в сховищах.

Про це йдеться у публікації The Moscow Times, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на УНІАН.

Зазвичай рф вдається реалізувати на ринку до 70% свого врожаю в першій половині сільськогосподарського року, проте в поточному сезоні реалізація врожаю склала лише 50-56%.  Видання провело опитування серед аграріїв, які підтвердили, що через санкції сільгоспкомпанії тримають від 37 до 80% врожаю в своїх сховищах. 

Як говориться в дослідженні консалтингової компанії «Яків і партнери» (раніше McKinsey), щонайменше 46% російських компаній тепер не знають, куди подіти «десятки мільйонів» тонн зерна, які не вийшло продати через санкції.

«У поточних цінах в зоні ризику, зазвичай пов’язаного з довгостроковим зберіганням зерна, виявляються запаси на суму близько 260 млрд. руб. Для того щоб дана цифра не збільшилася, росії необхідно буде експортувати щомісяця обсяг зернових, близький до рекордного, – понад 4 млн. тонн», – зазначили в організації.

При цьому, як повідомлялося, рф навмисне створює штучні перешкоди для експорту української агропродукції в рамках «зернової ініціативи».

Перегляди: 5